Readspeaker

Hygieniahoitajien yhteystiedot

Hygieniahoitajien yhteystiedot

Hygieniahoitajien yhteystiedot

Hygieniahoitajien yhteystiedot Pirkanmaalla

Päivitetty 27.7.2023

Jos oman alueesi hygieniahoitaja ei vastaa puhelimeen, voit soittaa toisen alueen hygieniahoitajalle.

Eteläinen lähijohtamisalue

Milla Nikkilä, milla.nikkila@pirha.fi, p. 050 410 0210:

  • Lempäälä
  • Vesilahti
  • Kangasala
  • Pälkäne
  • Kuhmoinen
  • Akaa
  • Urjala

Sari Eskelinen, sari.j.eskelinen@pirha.fi, p. 040 335 7220:

  • Valkeakoski

Läntinen lähijohtamisalue

Josefiina Rajala, josefiina.rajala@pirha.fi, p. 044 472 8752:

  • Kihniö
  • Parkano
  • Ikaalinen
  • Hämeenkyrö

Maarit Tanhuanpää, maarit.tanhuanpaa@pirha.fi, p. 040 133 4157:

  • Nokia

Marketta Kulonpää, marketta.kulonpaa@pirha.fi, p. 040 824 0874:

  • Sastamala ja Punkalaidun

Riina Rinne, riina.rinne@pirha.fi, p. 050 437 1391:

  • Ylöjärvi

Pohjoinen lähijohtamisalue

Josefiina Rajala, josefiina.rajala@pirha.fi, p. 044 472 8752:

  • Pirkkala
  • Orivesi
  • Juupajoki
  • Ruovesi
  • Virrat
  • Mänttä-Vilppula

Tampere (ei Tays)

Ulla-Maija Höglund, ulla-maija.hoglund@pirha.fi, p. 040 0159 663

Tarja Niemi, tarja.k.niemi@pirha.fi, p. 040 806 3013

Emmi Lilius, emmi.lilius@pirha.fi, p. 040 800 4070

Suun terveydenhuolto

Heli Piirtola, heli.piirtola@pirha.fi, p. 050 439 9835

Sairaala- ja laitoshuolto

Jenni Uusi-Mikkola, jenni.uusi-mikkola@pirha.fi , p. 044 4729424

Ensihoito

Milla Nikkilä, milla.nikkila@pirha.fi, p. 050 410 0210

Tays, Coxa, Fimlab ja Sydänsairaala

Hygieniahoitajien yhteystiedot ovat Pirhan intrassa.